bez podednika u velikom derbiju

U poslednjoj prvenstvenoj utakmici jesenje polusezone Omladinac je u velikom derbiju remizirao sa "komšijama" iz Starih Banovaca 1-1.

Odlično je naš tim otvorio utakmicu, u 10 minutu poveo golom Ležaića, imali smo inicijativu ali nismo uspeli da krunišemo drugim golom i da verovatno okončamo ovu utakmicu u našu korist. Prvo poluvreme proteklo je u potpunoj kontroli utakmice našeg tima. Odmah na početku drugog poluvremena oči u oči sa golmanom Dunava našao se Petronijević ali nije uspeo da šansu pretvori u pogodak, nakon tog imali smo još par poluprilika koje nismo uspeli da realizujemo i nakon svega toga kako to obično u fudbalu biva stiže kazna. Iz jedne bezazlene polu kontre domaće ekipe lopta se izodbijala u našem kaznenom prostoru što je iskoristio rezervista domaće ekipe Šavija i poravnao rezultat na 1-1. Nedugo posle izjednačenja opet isti akteri ispred gola Dunava, Petronijević izlazi sam ispred golama i ovog put lob udarcem pokušava da ga savlada i kada su svi mislili da će lopta završiti u golu odbrambeni igrač domaće ekipe izbija je sa linije i spašava svoju ekipu.

Sve u svemu mogao je Omladinac do pobede i da je pobedio nebi bilo ne zasluženo i čestitamo domaćoj ekipi Dunava na velikoj borbenosti koja im se isplatila u vidu jednog boda.

Našem timu do zimske pauze ostala je još kup utakmica u Donjem Tovarniku koja je na programu sledeće nedelje (03.12.2017) sa početkom od 13.00, u pitanju je četvrtfinale kupa Srema.